Kalite

kalite

EuropeSpa – Avrupa Kalite Yönetimi

EuropeSpa Avrupa Kaplıcalar Birliği’nin (ESPA) uluslararası kalite mührüdür. Bilimsel bir komite, tıbbi ve sağlık sektöründen gelen uzmanların yardımı ile 30‘dan fazla ulusal ve uluslararası yasa ve standartlarla geliştirilen bir sertifikasyon sistemine dayanmaktadır.

EuropaSpa üst düzeyde olan standartlaşmış Avrupa kalitesinde EuropaSpa sertifikası, bütün Avrupa’da aynı düzeyde olan şu alanlarda kıyaslamayı mümkün kılar;

Servis, güvenlik, hijyen ve altyapı.

Şeffaf karşılaştırma ve adil rekabet Avrupa’nın temelidir. EuropaSpa sertifikasına aday tesislerin denetimleri bağımsız denetçiler tarafından yapılmaktadır. Denetim süresi tesisin büyüklüğü ve hizmet çeşitliliğine göre 2 ya da 3 gün sürmektedir. EuropaSpa denetim kriterlerinin %80’ini ve bütün temel ‘nakavt kriterlerini’ karşılayabilen tesisler bu sertifika ile ödüllendirilmektedir. EuropaSpa, EuropeSpaMed, EuropeSpaWellness ve EuropeSpa Hotel olmak üzere üç farklı sertifikasıyla kür ve wellness alanında Avrupa’nın en zorlu sertifikasyon prosedürlerinden birini sunmaktadır. EuropaSpa sertifikası sayesinde Spa konukları, hastalar, seyahat acentaları, tur operatörleri ve sağlık sigorta kurumları bir ilk olarak kür ve wellness tesislerinin kalitesinin değerlendirilmesini sağlayan, bağımsız ve uluslararası düzeyde geçerli olan bir standarda sahip olurlar.